52. Ülemiste järve jooksu võitsid Helen Bell ja Leonid Latsepov

0
1

Eesti ühe pikemate traditsioonidega rahvajooksu, 52ndat korda toimunud Ülemiste järve jooksu, võitsid Helen Bell ja Leonid Latsepov. Latsepov läbis 13,7 km pikkuse ringi ümber Ülemiste järve ajaga 44.40. Latsepov võitis nimetatud võistluse ka mullu, siis oli tema võidutulemuseks 44.31.

Seekordne võit ei tulnud suure edumaaga, sest teise koha saanud Deniss Šalkauskas jäi võitjast maha vaid üheksa sekundiga, ajaks 44.49. Tugeva jooksuga lõi Šalkauskas segamini ka Maru järvejooksude esikolmiku suutes viimase etapiga mööduda Bert Tippist ja võtta sarja üldarvestuses teine koht.

Kolmanda koha teenis Jaanus Kallaste (45.46), kes võttis enda nimele ka järvejooksuda sarja 2024.a. üldvõidu.

Ka naistest läks Ülemiste järve jooksu võit mullusele parimale, Helen Bell ületas lõpujoone kiireima naisena ajaga 53.47. Helen võttis ülivõimsa võidu ka järvejooksude sarjas.

Teise koha sai sel korral Kelly Nevolihhin (54.10) ning kolmanda Kertu Kula (55.04).