Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill alistas Rootsis toimuvatel maailmameistrivõistlustel otsustavas kohtumises Itaalia kurlingupaari 8:6.
Eile õhtuses mängus kohtus Eesti valitseva olümpiavõitja, Itaaliaga. Esimeses voorus võitis Eesti kaks punkti ning Itaalia vastas kolme punkti võiduga teises voorus ja veel ühe punkti röövimisega kolmandas. Neljandas voorus sai Eesti kirja kaks punkti ja röövis viiendas voorus veel ühe punkti lisaks. Kuuendas voorus üritas Itaalia võita kolm punkti, kuid eestlased sundisid vastase leppima vaid ühe punktiga. Seitsmendas voorus mängis aga Eesti strateegilist mängu, et sundida vastast röövima ühte punkti, et saada viimases voorus viimase kivi eelis. Eesti strateegiline käik õnnestus – enne viimast vooru oli seis 6:5 Itaalia kasuks, kuid Eestil oli otsustavas voorus viimase kivi eelis. Viimases voorus kontrollis Eesti mängu ning viimase kivi eelist kasutades võideti koguni kolm punkti. Kohtumine lõppes Eesti võiduga 8:6.
Harri Lill sõnas viimase kahe päeva võite ja kaotusi kommenteerides, et Eesti on võidelnud igas mängus. “Oleme igas mängus kõvasti võidelnud, aga tase on tugev ja alagrupis palju tugevaid võistkondi nagu näha ka tabeli seisust. Kergelt ei tule ühtegi võitu. Pingutame edasi ja anname endast parima,” sõnas Lill.
Eesti asub Eesti alagrupis kolmandal kohal viie võidu ja kolme kaotusega. Alagrupist edasipääsu on endale juba kindlustanud Norra ja Šveitsi esindused. Täna ootab Eestit ees viimane otsustav kohtumine Prantsusmaaga ning selgub ka viimane alagrupist edasipääseja, kes peab medalimängudesse pääsemiseks võitma play-off´i. Eesti kohtumine Prantsusmaaga algab Eesti aja järgi kell 15.00.
Tänavune segapaaris kurlingu MM peetakse Rootsis Östersundis ning maailmameistrid selguvad pühapäeval. Möödunud aastal saavutasid Kaldvee ja Lill MMil 5. koha, korrates seega oma senist parimat tulemust aastast 2019.
Eesti kurlingupaar hoiab hetkel maailma edetabelis kurlingu segapaaride seas 2. kohta. Kaldvee ja Lill on sel hooajal edukalt mänginud mitmeid MK-etappe Euroopas ning Kanadas võideti teist aastat järjest kõrgetasemeline Grand Slami turniir.