Eesti rannajalgpallikoondis lõpetas Superfinaali alagrupiturniiri võidukalt ning teenis pääsme veerandfinaali

0
4

Eesti meeste rannajalgpallikoondis alistas täna, 12. septembril Itaalias Euroliiga Superfinaali viimases alagrupimängus Saksamaa lisaajal tulemusega 5:4. Võidu järel teenis Eesti koha turniiri kaheksa parema seas ning jätkab võistlemist veerandfinaalis.

Avakolmandiku esimene ohtlik tegutsemine tuli Rasmus Munskindilt, kuid paraku lendas pall rikošetist üle värava. Ka järgnenud nurgalöök ei läinud väravast palju mööda, kui löögile pääses Rauno Nõmmiko. Kuigi Eesti näitas kolmandikul kindlamat tegutsemist kui vastane, sai juhtvärava kirja Saksamaa: seitsmendal minutil teeniti penalti, mille realiseeris Jannes Peterson. Eesti vastas sellele kohe omapoolse väravaga: lahtimängu järel saatis keskpunktilt palli väravasse Juhan Lilleorg.

Teise kolmandiku alguses jäid eestlased taas tagaajaja rolli, kui vastane kasvatas edu kahele väravale. Esmalt skooris Tim Nicolas Kaufmann, Saksamaa kolmas tabamus läks kirja eestlaste omaväravana. Eesti üritas enda teist tabamust leida, kuid Lilleoru, Sander Lepiku ja Munskindi löögid olid Saksama väravavahi jagu. Eesti vähendas kaotusseisu kolmandiku viimasel minutil, kui Munskind karistuslöögist nahkkera kindlalt võrku toimetas. Veel lõpusekunditel oli tal võimalus enda tabamuste arv duubeldada, kuid pealelöök jäi nõrgaks ning maandus esipostis, kus väravavaht valmis oli.

Mängu 3:3 viigivärava vormistasid eestlased 25. minutil, kui Nõmmiko, Argo Alaväli ja Lepik omavahel kokku mängisid ning viimane resultatiivselt löögile pääses. Eesti eduvärav sündis kolm minutit hiljem, kui nurgalöögijärgses olukorras Nõmmiko palli kaitsemängijate ja väravavahi vahelt võrku toimetas. Ei olnud kaugel ka eestlaste viies tabamus, kuid enne jõudis sündida Saksamaa 4:4 viigivärav. Esimesel sakslaste üritusel oli kaitseblokk ees, kuid jätkurünnak tõi Niklas Sand tabamusest tulemuse, mis meeskonnad lisaajale saatis. Lisaaja ainsa ning otsustava värava eest kandis hoolt Alaväli, kes kohe pärast vahetusest sekkumist palli enda valdusesse võitis ning selle väravavahi jaoks püüdmatult võrku lennutas.

Koondise peatreener Andreas Anikole valmistab oluline võit ja mängijate mänguplaanist kinnipidamine suurt hea meelt. „Taktika poolest meil kõik toimis – domineerisime, mängisime palliga rohkem, tekitasime võimalusi. Jäime 1:3 taha, aga see oli aja küsimus, millal suudame veel väravaid lüüa ja meie õnneks oli meil selleks aega. Tunnet, et me ei võidaks või et rong kaheksa parema sekka on läinud, ei olnud kordagi. Teadsime, et meil on selg vastu seina ja peame võitma normaalajal, kõige hullema stsenaariumi korral lisaajal, et edasi pääseda. Juhtus viimane, aga kõik on hästi ja tunne on hea,“ rääkis Aniko pärast kohtumist.

Eesti kindlustas võiduga endale oma alagrupi kolmanda koha, ühtlasi ka koha turniiri kaheksa parema meeskonna seas ning jätkab võistlemist veerandfinaalis. Jalgpalliliit teatab veerandfinaali aja ja vastase esimesel võimalusel pärast täna kell 20.45 algavat loosimist.

Euroliiga Superfinaali A-alagrupi tulemused:
Hispaania – Saksamaa 5:2
Eesti – Itaalia 2:6
Hispaania – Eesti 5:2
Itaalia – Saksamaa 2:2, 4:3
Saksamaa – Eesti 4:4, 4:5
Pildil Eesti rannajalgpallikoondise koosseis kohtumises Saksamaaga. Foto: Jose Manuel Alvarez/BSWW
EJLi pressiteenistus
Eelmine postitusIluuisutamine: Niina Petrõkina ja Aleksandr Selevko teevad hooaja avastardi sellel nädalalõpul Itaalias Lombardia Trophyl