Eesti U18 koondis noppis Balti mere turniirilt hõbeda

0
2

Sel nädalavahetusel osales Eesti noormeeste U18 koondis Soomes toimuval Balti mere karikavõistlustel. Eelnevatel võistluspäevadel ühe võidu ja ühe kaotuse teeninud Eesti koondis kohtus täna Soomega, kellega mängiti 26:26 (16:14) viiki.

Turniiri saagiks võit, viik ja kaotus

Soosikuna mängule vastu läinud Soome haaras koheselt liidripositsiooni. 10. minutil juhtisid võõrustajad skooriga 6:3, kuid Eesti püsis kannul. Kristjan Heinla väravate toel viigistas Eesti 17. minutil seisu, numbriteks 7:7. Heinla ja Jass Einassoo juhtimisel kogus koondis aina hoogu ning 20. minutil mindi esimest korda mängu juhtima, skooriks 11:9. Eduseis mängiti maha, ent pinevast seisust päästsid Eesti välja Einassoo, Andre Ansip, Jaan-Paul Varik ja Trivo Vaigurand. Selle tulemusena võitis Eesti esimese poolaja 16:14.

Mängu teine pool jätkus samaviisi: Soome alla ei andnud, kuid Eesti noormehed püsisid ees – väravavaht Reimo Säinas tõrjus, Einassoo, Ansip ja Heinla aina realiseerisid väravaid. Kohtumise 40. minutil oli seis 21:18 Eesti kasuks. 48. minutiks oli Eesti edumaa vähenenud vaid ühe värava peale ning 56. minutil valitses 24:24 viik. Viik säilis lõpuni ning numbritega 26:26 tõmmati mängule joon alla.

Eesti parimaks mängijaks valiti Jass Einassoo, kes sahistas vastaste väravavõrku 9 korda.

“Mängisime hästi. Kaitses oleks võib-olla pidanud natukene rohkem liikuma, aga muidu oli kõik enam-vähem korras. Lõpuminutite lollid eksimused ei toonud meile seda võitu,” lausus Einassoo. “Isiklikult olen mänguga väga rahul, vastased olid mulle täitsa sobivad, sain hästi hakkama ja kõik tuli korralikult välja.”Turniiri viimasel päeval võidutses ka Leedu, kes alistas päeva esimeses mängus Läti tulemusega 28:25. Niisiis kujunes lõppjärjestuseks: esikoht Soomele, hõbe Eestile, pronks Leedule ning viimane koht Lätile.

Augustikuus ootab 2006. aastal sündinud noormehi ees M18 Euroopa meistrivõistlused, mis toimuvad 12.–18. augustil Slovakkias, kus Eesti alagrupi vastasteks on Bosnia ja Hertsegoviina, Leedu ning Türgi.