Eesti U18 poisid lähevad jahtima EM B-divisjoni 5. kohta

0
4

Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni finaalturniiril osalev Eesti U18 käsipalli noortekoondis jäi oma alagrupis neljandaks ning mängib turniiri viimastel päevadel 5.–8. koha peale. Täna kohtuti võõrustajariigi Slovakkiaga, keda võideti tulemiga 29:26 (14:14).

Kauaoodatud võit

Kuigi esimese poolaja avavärava sai kirja Eesti Kristofer Liedemann, tuiskas Slovakkia 3-väravalise spurdi abil ette. Vastase aitasid kinni püüda Jasper Arnoveri 4 väravat, viigistades 16. minutil seisu 8:8 peale. 19. minutil läks Eesti üle pika aja juhtima, kui Markus Arik skooriks 9:8 viskas. Jass Einassoo suurendas edumaa 2 värava peale, kuid 24. minutiks oli edu kadunud ja seis oli 12:12 viigis. Seejärel haaras initsiatiivi võõrustaja ning mäng kulges nende napi juhtimisega. Esimese poolaja lõppedes oli tablool seis 14:14.

Mängu teises pooles lasi Eesti koondis visata endale 3 väravat enne kui Trivo Vaigurand käe valgeks sai ning Eesti teise poolaja skooriarve avas. Talle järgnes Aleksander Pertelson, kes realiseeris kiirründe ning vähendas kaotusseisu 16:17 peale. Eesti aitas viigini 39. minuti punane kaart Slovakkia mängijale. Mäng kestis punkt-punktis 14 minutit – kusjuures seisul 24:24 mängiti 5 minutit. Seejärel tegid skoori Arik, Liedemann ja Oskar Luks. Nii oli 57. minutiks seis 28:26. Võidu kindlustas värav, mille autoriks oli Jaan Pirk. Nõnda jäi lõpusireeni kõlades skooriks 29:26.

Eesti parimaks mängijaks valiti Markus Arik, kes viskas kokku 5 väravat. Samuti 5 värava peale jäi Jasper Arnover ning kõige resultatiivseimad olid Kristofer Liedemann ja Oskar Luks 6 väravaga.

“Tänase võidu võtmeks oli kaitse. Pidasime lubadustest kinni ning aitasime teineteist kõrvalt. Kuna nemad on lühem tiim nagu meiegi, siis palju tagant nad ei visanud ning lootsid üks ühele olukordade ja katete peale, mida me suutsime ära hoida,” lausus Arik. “Mind üllatas täna Jasper Arnoveri töö rünnakul ja Mikk Piirsalu oli väravas fantastiline. Arnover tõi rünnakule juurde uue teravuse ja särtsu, mida meil varasemates mängudes polnud, ning Mikk aitas kaitset imeliselt.”

“Seni on see olnud turniiri parim hetk, sest suutsime võtta kauaoodatud võidu. Loodame ka homme Leedule uuesti hambaid näidata ja ka neid võita,” lisas Arik.

Homme, 18. augustil kell 15:30 läheb Eesti 5.–6. koha mängus kokku Leeduga, kellega mängiti neljapäeval 28:28 viiki.

Eesti U18 koondise mängud finaalturniiril
12.08. 15:30 Eesti – Bosnia ja Hertsegoviina (23:43)
13.08. 13:15 Eesti – Türgi (33:34)
15.08. 20:00 Leedu – Eesti (28:28)
17.08. 15.30 Slovakkia – Eesti (26:29)

P2006 koondis osaleb koosseisuga: Kristjan Heinla, Oskar Luks, Markus Leidsaar, Gregor Jegorov, Jaan-Paul Varik, Trivo Vaigurand, Aleksandr Vassiljuk, Jasper Arnover, Jaan Pirk, Marti Neudorf, Henri Markus Takkis, Andre Ansip, Kristofer Robin Soomets, Markus Arik, Jass Einassoo, Romet Nõgene, Reimo Säinas, Martin Kikkas, Hannes Karp, Boris-Kaspar Pani, Averi Hännile, Mikk Kaspar Piirsalu, Karlis Kalk, Kristofer Liedemann, Johannes Pertelson, Jaan Pirk, Mihkel Liiver, Kaspar Nurmet.
Treenerid: Toomas Heinla, Aron Jaanis, Indrek Lillsoo. Füsioterapeut: Kert Kähari. Võistkonna juht: Mihkel Jürisson.

Pressiteade
Pildil: Kristofer Liedemann – üks mängu resultatiivseimatest (Diana Jesin/Eesti Käsipalliliit)