Indrek Tobreluts jäi veteranide kergejõustiku MM-il napilt medalita

0
6

Neli Eesti jooksjat startis kolmapäeval veteranide kergejõustiku MM-võistlustel 5000 meetri distantsil. Väga kõrgetasemeliseks kujunenud jooksus jäädi napilt medalita.

Indrek Tobreluts startis 5000 meetris vanuseklassis M45 saades tulemusega 15.36,29 A-finaalis neljanda koha. Kolmanda koha pälvinud Prantsuse jooksjale Jean-Marie Cadet’le kaotas Tobreluts 53 sajandikuga. Vanuseklassis tuli maailmameistriks Mustafa Mohamed Rootsist ajaga 14.41,30. Tegemist on uue MM-võistluste rekordiga.

Samas vanuseklassis oli stardis teinegi eestlane, nimelt sai Marek Tõnismäe B-finaalis ajaga 18.47,77 kaheteistkümnenda koha.

Eesti rekord sel distantsil M45 vanuseklassis on Indrek Tobrelutsi mullu näidatud 14.50,28.

Vanuseklassis M50 sündis koguni uus maailmarekord, Francis Kipkoech Bowen (Keenia) tuli maailmameistriks tulemusega 14.51,38. Tegemist on 5000 meetri uue maailmarekordiga vanuseklassis M50.

Samas vanuseklassis pani jala joonele ka kaks eestlast. Tarmo Reitsnik sai B-jooksus tulemusega 17.57,00 kuuenda koha, Silver Koit sai samas jooksus ajaga 19.28,45 23nda koha. Reitsniku tulemus oli kolme jooksu peale kokku paremuselt 29s.

Eesti jooksjad jätkavad startidega Göteborgis juba neljapäeval, mil kavas on 800 meetri jooksud.