Maadlus: Karelson võitis Druskininkai Cupi, Leitham ja Pank hõbedal

0
4

Leedus toimus 17.-18. augustil UWW kalendriturniir U-23 vanuseklassile Kreeka-Rooma maadluses Druskininkai Cup. Kolm Eesti maadlejat võitsid võistluselt medali, Richard Karelson kulla, Ekke Leitham ja Eerik Pank hõbedad.

Kehakaalus -97 kg maadlev Richard Karelson võitis alagrupis punktidega 3:1 poolakat Igor Shepetuni ning 5:1 ukrainlast Juri Dorohani. Finaalivastane Hamza Certcanli Rootsist andis Karelsonile loobumisvõidu, kuna valmistub septembi alguses algavaks U-20 MMiks. Samas kehakaalus sai viienda koha Robin Uspenski. Alagrupis võitis Uspenski horvaati Brkan Tomislavi 5:1, aga kaotas teisele horvaadile Kristjan Lukacile 0:2 ning Certcanlile 1:5. Pronksimatšis kaotas Uspenski 1:2 Sheptunile.

Kehakaalus -77 kg oli Ekke Kõu Leitham avaringis vaba ning võitis teises ringis poolakat Konrad Kozłowskit ülekaalukat 9:1. Kolmandas ringis võitis Leitham rootslast Adam Strandnerit punktidega 4:1. Finaalis jäi Leitham punktidega 0:4 alla rootslasele Simon Borkenhagen. Tegu on Ekke Kõu Leithami esimese medaliga UWW turniiridelt.

Raskekaalus -130 kg oli vaid kaks osalejat Eerik Pank ja selle aasta U-23 Euroopa meister, ukrainlane Mihhail Võšnõvetski. Omavahel peeti kolm matši millest ühe võitis Pank ja kaks Võšnõvetski. Esimene matš läks seisuga 3:11 ukrainlasele, teine matš 9:5 Pangale ning kolmas 0:8 ukrainlasele.

Kehakaalus -72 kg maadlev Kristo Merilain jäi turniiril võiduta, kui esimeses ringis jäi 1:9 alla leedulasele Rokas Cepauskasele ning teises ringis poolakale Konrad Cudnikule 0:8.

Eelmine postitusÜhtselt tegutsenud meeste koondis alustas EM-valiksarja võidukalt