SK Reval-Sport saavutas Euroopa klubide karikavõistlustel 29. koha

0
26

19.–27. oktoobril Vrnjancka Banjas, Serbias toimunud Euroopa klubide karikavõistlustel saavutas 2024. aasta Eesti parim maleklubi SK Reval-Sport 84 võistkonna seas 29. koha, kogudes 4 võidu ja 3 kaotusega 8 matšipunkti. Võistkond oli turniiril asetatud 55. kohale. Turniiri võitis Novy Bori maleklubi (Tšehhi), kes kogus 13 matšipunkti. Teise koha saavutas Alkaloidi klubi (Põhja-Makedoonia) 12 matšipunktiga ja kolmandaks tuli Vadose maleklubi (Rumeenia) 11 matšipunktiga, kellele SK Reval-Sport esimeses voorus alla vandus. SK Reval-Sport osalemist Euroopa klubide karikavõistlustel toetas Yolo grupp.

SK Reval-Sport koosseisu kuulusid: Kirill Chukavin (FM), Uku Valner (FM), Sander Kukk, Kaarel Nestor (võistkonna kapten), Triin Narva (WFM), Madis Nahkur ja Regina Narva (WFM). Turniiri käigus täitis esimesel laual mänginud Kirill Chukavin rahvusvahelise meistri (IM) normi ja Madis Nahkur saavutas FIDE meistri (FM) tiitli.

Võistkonna kapten Kaarel Nestor kommenteeris: „Turniir möödus suurepäraselt, kuna praktiliselt kõik eesmärgid said täidetud – ilmselt peame järgmisel korral lati veelgi kõrgemale seadma. Arvestades, et meie võistkonnas ei olnud ühtegi suurmeistrit (GM) ega rahvusvahelist meistrit (IM), siis 30 hulka tulemisest me ei julgenud unistada. Selja taha jäid Soome klubid ja Utrechti linnas pesitseva Paul Kerese nimelise maleklubi kaks võistkonda. Turniiril saime vaid ühe kindla kaotuse, kui pidime esimeses voorus alla vanduma hilisematele 3. koha omanikele. Kolm nõrgemat klubi võitsime ülekaalukalt, kahele tugevamale võistkonnale pidime napilt alla vanduma, kuid viimases voorus alistasime napilt meie vastu favoriidina astunud Luksemburgi klubi. Kirsiks tordil täitsid kaks meie mängijat rahvusvahelise tiitli normi või tiitli nõuded.“

Naiskondade turniiri võitis TAJFUN-ŠK Ljubljana (Sloveenia) 12 matšipunktiga. Teise koha saavutas Garuda Ajka BSK (Ungari) 11 matšipunktiga ja kolmandaks tuli SuperChess Club (Rumeenia) 10 matšipunktiga. SK Reval-Sport parim mängija Mai Narva saavutas Põhja-Makedoonia klubi MSK CENTAR koosseisus 8 matšipunktiga 9. koha. Tallinna Maleklubi naiskond jäi 1 matšipunktiga 18. kohale.

Eelmine postitusEesti koondis võitis murdmaajooksu Balti võistkondlikud meistrivõistlused