Tallinna FC Flora naiskond kaotas Ungari meistrile

0
1

Tallinna FC Flora naiskond alustas eile, 4. septembril võistlemist Meistrite liiga eelringis, kui vastamisi mindi Ungari meister Ferencvarosi TC-ga. Viigivärava vormistanud ning ühemängijalisse enamusse jäänud Flora pidi lõpuvile järel tunnistama aga vastase nappi 2:1 paremust.

Favoriidikoormaga kohtumisele vastu tulnud Ferencvaros asus kohtumist juhtima juba 36. sekundil, kui Jadyn Grace Edwards end florakate kaitseliini vahelt löögile murdis ning tugeva puraka võrku saatis. Viiendal minutil viigistas kohtumise Mari Liis Lillemäe: Helina Tarkmeel leidis ta pika sööduga vasakult äärelt ning Lillemäe mängis end ise löögile – seda resultatiivselt.

Kümme minutit hiljem oli Floral võimalus haarata edu, kui Kristina Teern pealelöögile läks ning palli üle väravavahi mängis, kuid paraku lendas nahkkera napilt väravast mööda. Kohtumise 22. minutil määrati vastaste kasuks penalti, kuid Flora väravasuul seisnud Katarina Elisabeth Käpa sooritas meisterliku tõrje ning hoidis seisu viigilise. Olulise sekkumise pidi sooritama ka Ferencvarose puurilukk, kui 40. minutil Lisette Tammik palli värava keskele lennutas. Poolaja viimasel minutil ragistas Ferencvaros Flora väravaraami. Naiskonnad läksid vaheajale 1:1 viigiseisul.

Teise poolaja alguses tabas vastane teistkordselt posti. Juhtvärav sündis aga 62. minutil, kui Edwards paremalt äärelt saadud tsenderduse kindlalt üle Käpa tema seljataha saatis. Kümmekond minutit hiljem omas Ferencvaros šanssi kasvatada eduseis kahele, kuid Edwards suunas palli postist mööda ning viimasel jäi kübaratrikk vormistamata.

Ferencvaros sai 79. minutil punase kaardi ning jäi väljakule ühemängijalisse vähemusse – hetk hiljem näidati ka naiskonna peatreenerile punast kaarti. Flora ei suutnud enam järelejäänud ajaga endale pakutud olukorda ära kasutada ja viigiväravat välja võidelda. Nii tunnistati lõpuvile kõlades vastase nappi 2:1 paremust.

Päeva esimeses kohtumises teenis FC Vorskla Poltava (Ukraina) kindla võidu, kui RFS Women (Läti) alistati tulemusega 5:0. See tähendab, et laupäeval, 7. septembril kell 13 lähevad kolmanda koha mängus vastamisi RFS ja Flora, finaalis kohtuvad kell 17.30 Vorskla ja Ferencvaros. Finaali võitja liigub edasi teise eelringi. Teine eelring peetakse oktoobrikuus.

jalgpall.ee
Pildil Flora naiskonna algkoosseis kohtumises Ferencvarosega. Foto: Liisa Rull/Tallinna FC Flora

Eelmine postitusEesti käsipalli meistriliigas osaleb tänavu üks klubi vähem kui eelmisel hooajal