Tallinna Maratoni võidud läksid Keeniasse. Kiireim eestlane oli Tiidrek Nurme

0
1

Swedbanki Tallinna Maratoni peaala võitsid Keenia jooksjad. Naiste arvestuses joosti läbi aegade kiireim maraton. Eesti meistriks tulid meestest Tiidrek Nurme ja naistest Kaisa Kukk.

Eesti suurima osalejate arvuga rahvusvahelise spordisündmuse peaala 42 kilomeetri ja 195 meetri pikkune klassikaline maratonijooks algas täna hommikul kell 9 Pika Hermanni jalamilt.

Võitis keenialane Samwel Kiptoo ajaga 2 tundi 13 minutit ja 48 sekundit. Teiseks tuli etiooplane Geleto Barecha Tolosa (2:14.10) ning kolmandana finišeeris keenialane Ishmael Chelanga Kalale (2:14.39).

Neljandana ja ühtlasi ka Eesti meistrina jõudis finišisse Tiidrek Nurme (ajaga 2:15.04) Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, kes jooksis täna oma esimese maratoni Eestimaa pinnal. Viiendana ületas lõpujoone Sparta Spordiseltsi esindaja Leonid Latsepov (2:16.44) tulles Eesti meistrivõistluste arvestuses teiseks ning jättes kolmandale kohale üldarvestuses kaheksandana lõpetanud Nurme klubikaaslane Bert Tippi (2:27.42).

Naiste kiireim oli maratonijooksus samuti Keeniast pärit Mercy Kwambai  suurepärase ajaga 2 tundi 31 minutit ja 9 sekundit, püstitades sellega Tallinna Maratoni rekordi. Tema järel tulid kaasmaalased Hildah Jepkogei Cheboi (2:31.29) ning Euliter Jepchirchir Tanui (2:31.48). Neljandana finišeeris etiooplanna Tejitu Siyum Alemayehu (2:33.26), viiendana Bahreinist pärit Roselidah Jepketer (2:35.10) ning kuuendana Linet Toroitich Chebet Ugandast (2:35.50).

Naiste arvestuses oli kiireim eestlane Kaisa Kukk (2:49.17), kes saab endale kaela Eesti meistrivõistluste kuldmedali. Meistrivõistluste arvestuses teiseks tuli Sparta Spordiseltsi jooksja Kertu Kula (2:55.42) ja kolmandaks Kelli Nevolihhin (2:55.57) Rakvere Kergejõustikuklubist Vike.

Tallinna meistrivõistluste arvestuses tuli võitjaks Leonid Latsepov, talle järgnesid Aleksandr Kulešov ning Kristofer Erik Kamberg. Naiste arvestuses võitis Tallinna meistrivõistlused Kertu Kula.

Aja alla kolme tunni saavutas tervelt 91 jooksjat.

Eelmine postitusJalgpall: Tipneri karikavõistlustel selgusid kaheksandikfinaalide paarid