Ujumise lühiraja MV-tel näidati kõrget taset ja ujuti rekordeid

0
6

Kohtla-Järvel lõppenud Eesti ujumise lühiraja meistrivõistlustel näitasid mitmed ujujat kõrget taset ning kolme päeva jooksul kohendati mitmeid Eesti rekordeid.

Tänavuste meistrivõistluste edukaim ujuja oli Maria Romanjuk, kes jäi individuaalsetel distantsidel võitmatuks ning teenis seitse kuldmedalit. Kuu aega tagasi Euroopa meistrivõistlustel viienda koha saavutanud Romanjuk teenis esikoha kõigil kolmel rinnuli ja kompleksujumise distantsil ning oli parim ka 200m vabaujumises.

Tulemuste poolest kõrgeimat taset näitas Ralf Tribuntsov, kelle parim sooritus tuli 4x100m kombineeritud teateujumise avavahetuses, kus ta läbis 100m selili ajaga 50,83. Tribuntsovi nimele jäi ka võistluste paremuselt teine resultaat, mis sündis 50m seliliujumise finaalis tulemusega 23,35. Eelmise aasta lõpus Euroopa lühiraja meistrivõistlustel nendel kahel alal finaali pääsenud 29-aastane ujuja näitas toona finaalis aegu vastavalt 50,81 ja 23,30.

Meeste 200m vabaujumises tõusis Lars Kuljus Eesti kõigi aegade edetabelis kolmandalt kohalt teiseks. Ta läbis distantsi ajaga 1.45,05 ning kohendas isiklikku rekordit ligi sekundiga. Eesti rekord 1.42,97 sel alal kuulub Kregor Zirki nimele. Kuljus jäi Kohtla-Järvel löömatuks veel 100m vaba- ja 200m seliliujumises.

Eduka võistluse pani kokku ka Daniel Zaitsev, kes oli parim kolmel individuaalsel distantsil. Kõrgeimat taset näitas ta 50m vabaujumises, kus ta individuaalselt läbis distantsi ajaga 21,38 ning teateujumise avavahetuses olid vaid sajandik aeglasem. Eesti rekord sel alal on numbritega 21,22. Tulist konkurentsi pakkus Zaitsev 50m seliliujumises Tribuntsovile, kus võitja otsustas viimane tõmme. Zaitsevi tulemuseks märgiti kõrgetasemeline aeg 23,47. Lisaks võidutses 26-aastane sportlane veel 100- ja 200m kompleksujumises.

Teateujumistes kohendati rahvusrekordeid

4x100m kombineeritud teateujumises parandas Spordiklubi Garanti meeskond viie aasta vanust Eesti rekordit. Võistkond koosseisus Alan Smok, Alan Gritšõk, Alex Ahtiainen ja Daniel Zaitsev said kirja 3.32,80. Eelnevast tippmargist oli kiirem ka Kalevi Ujumiskooli meeskond (3.32,84), kes juhtis tervet distantsi kuni viimase meetrini mil Zaitsev käe esimesena vastu seina sai.

Võrdlemisi uuel teateujumise distantsil sega 4x50m vabaujumises kohendas nelik Cevin Anders Siim, Ralf Tribuntsov, Anete Bollverk, Mariangela Boitšuk eelnevat tippmarki 0,82 sekundiga. Samal distantsil ujuti juunioride rekord Ujumise Spordiklubi poolt, kus võistkond oli koosseisus Siim Kesküla, Trevor Kägo, Mirtel Merimaa, Isabel Annus.

Kirke Madar parandas enda nimele kuulunud 100m liblikujumise Eesti juunioride rekordit. Hiljuti juunioride EM-il sel alal ka pikas basseinis rekordi ujunud Madar läbis neli basseinipikkust ajaga 59,44. Tulemused.

Eelmine postitusEesti tennisemeistriteks tulid Elena Malõgina ja Kristjan Tamm
Järgmine postitusEesti sportlased võitsid veteranide MM-ilt kuld- ja pronksmedali!